• Exklusivní vína z Čech

  Exklusivní vína z Čech

  Ochutnejte vína z Prahy, Benátek a Mělníka
 • 1

trojuhbily-down


VINAŘSTVÍ JIŘÍ ŠMERÁK
Ochutnej víno z Hrušek
IKONA-SMERAK

nase-vinarstvi2

NAŠE VINAŘSTVÍ

Vinařství Šmerák sídlí v obci Hrušky, která leží nedaleko Břeclavi v oblasti Podluží. Obec Hrušky leží v nadmořské výšce 175m v úrodné zemědělské krajině s doloženou vinařskou tradicí již od 17. století (dochovaná pečeť obce s hrušní, hroznem a vinařským nožem z roku 1622). Klima je zde teplé a velmi suché, Pohled na obec s průměrnou roční teplotou 9,5°C a ročním úhrnem srážek 538 mm. Podmínky pro pěstování vinné révy jsou zde vynikající. Jiří Šmerák navazuje svou činností na zkušenosti předchozích generací rodinných vinařů.

 

nase-vinarstvi22

NAŠE VINAŘSTVÍ

Vinařství a vinohradnictví se Jiří Šmerák úspěšně věnuje od svých 16 let, čehož důkazem jsou ocenění z místních a oblastních výstav. Vinařství a vinohradnictví se stalo hlavní činností firmy v roce 1998. Od toho roku se můžete s vínem z naší produkce setkat v prodeji po celé České republice. Fungování vinařství je založeno na rodinných zkušenostech a kontaktech, na lásce k vínu, ke krajině a lidem, kteří zde žijí. Proto je pěstování révy i výroba vína z ní prováděna k přírodě co nejšetrnějším způsobem za použití pouze nezbytného množství chemických přípravků. V současnosti vinařství produkuje přibližně 20 tisíc litrů vína ročně. Výměra vinohradů je 6 hektarů, z nichž 4 hektary jsou mladé výsadby.

 

o-nas33

NAŠE VINAŘSTVÍ

Odrůdové složení vinic zahrnuje všechny hlavní odrůdy oblasti – z nichž nejznámější a oblastně nejtypičtější jsou zajisté Veltlínské zelené, skupina rulandských vín a z červených pak Frankovka a Modrý Portugal. Vinařství se zaměřuje na produkci hroznů nejvyšší kvality dle specifik ročníku a co nejšetrnějším zpracováním této suroviny vyrábí co nejkvalitnější produkt. Vinařství produkuje vína jakostní i přívlastková všech kategorií. Vinice při poskytované intenzivní péči produkují natolik kvalitní hrozny, že je možné vína přívlastková vyrábět každoročně, v obzvlášť příznivých letech se jedná i o nejvyšší typy přívlastků.

Část produkce červeného i bílého vína – a to jak ve vínech přívlastkových, tak i jakostních – je ponechána zrát v nových dubových sudech po dobu 6 měsíců. Tato vína se označují „přívlastkem“ barrique. Vína z naší produkce se každoročně účastní výstav a přehlídek vín jak oblastních, tak celostátních – například v předloňském roce bylo jakostní odrůdové víno Zweigeltrebe ročník 2002 oceněno titulem „Salon vín České republiky 2003–2004“. Naše nejnovější ocenění je zařazení novinky v produkci a to Zweigeltrebe Rose do kolekce TOP 77 vín České republiky. Vinařství Šmerák v roce 2005 realizovalo program spolufinancovaný Evropskou unií – Evropským zemědělským orientačním a záručním fondem (EAGGF).


POZVÁNKA NA VINAŘSKÉ AKCE
Ochutnujte vína z Prahy, Benátek a Mělníka.

 • Trhy na Jiřáku Více...

  Zveme vás na Adventní farmářské trhy na Jiřáku přímo v srdci náměstí Jiřího z Poděbrad na Praze 3, které se konají do 24.12.2019 ve středu a čtvrtek.

 • Farmářské trhy Náplavka Více...

  Farmářské trhy Náplavka - Rašínovo nábřeží, Vltavská Náplavka, blízko Palackého Mostu, Praha 2. Těšíme se na Vás. Kdy? Každou sudou sobotu.

 • Mělnický košt Více...

  To nejlepší z nabídky místních vinařů ochutnáte v jejich stáncích na náměstí Míru, Svatováclavské ulici a na Zámku Mělník. Těšíme se na Vás.

 • Vinný košt Ústí nad Labem Více...

  Vinné košty jsou zaměřené na menší počet vinařství, díky čemuž máte příležitost ochutnat víno od každého z nich. Těšíme se na Vás.

 • Farmářský trh Heřmánek Více...

  Zveme Vás na farmářský trh bez igelitek. , Řezáčovo náměstí na Praze 7. Přivítáme rádi všechny, kteří chtějí nakupovat do vlastních tašek. Těšíme se na Vás.

 • Jičínský Food Festival Více...

  Zveme Vás na Jičínský Food Festival plný nevšedních gastronomických zážitků. V letošním roce na Vás čekalo 60 stánků. Těšíme se na Vás.

 • 1


KONTAKTY
Kde nás najdete?KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Vyplněním a odesláním formuláře beru na vědomí, že společnost David Chocholatý (IČ: 68564155) použije sdělené osobní údaje pro účel vyřízení mého dotazu.

1000 znaků vlevo
Přidat soubory